bLaCqKid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bLaCqKid

YéNi BiLGi MéKaNıMıZ..

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

RéCéP Tayip PéRés TéLéFon konuŞMası

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

RéCéP Tayip PéRés TéLéFon konuŞMası Empty
MesajKonu: RéCéP Tayip PéRés TéLéFon konuŞMası   RéCéP Tayip PéRés TéLéFon konuŞMası Icon_minitimeÇarş. Şub. 04, 2009 1:56 pm

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dün akşam yaptığı telefon görüşmesinin tam metni açıklandı.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dün akşam yaptığı telefon görüşmesinde, dostlar arasında böyle şeyler olabileceğini belirterek, “Bugün olanlar için son derece üzgünüm” dediği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Peres ile Başbakan Erdoğan arasında geçen telefon konuşması şöyle:

Peres; Dostlar arasında böyle şeyler olur, bugün olanlar için son derece üzgünüm. Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Başbakan olarak size olan saygım ve takdirim hiçbir zaman değişmedi.

Erdoğan; Tabii her şeyden önce dostlar kendi aralarında şüphesiz ki tartışma yaparlar, ama uluslararası bir toplulukta böyle bir kabile lideriyle değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin lideriyle yüksek sesle böyle konuşulmaz.

Peres; Sesimi yükselttim. Zira arkadaşlarım sesimin az çıktığını ve anlaşılamadığını söylerler. Bunun, (sesimin yüksek çıkmasının) Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanıyla ilişkimle hiçbir ilgisi yoktur. Bugün olanlar için üzgünüm.

Erdoğan; Biraz sonra bir basın toplantısı yapacağınızı duydum.

Peres; Bugün değil, yarın.

Erdoğan; Yarın yapacağınız basın toplantısında şu anki samimi duygularınızı açıklayabilirseniz, öyle zannediyorum ki bu sıkıntı bir ölçüde giderilmiş olur.

FOTOĞRAFLARLA DAVOS KRİZİ

Peres; Elbette bu söylediklerimi basına da (Publicly) aynen ifade ederim.

Erdoğan; Telefonunuz için teşekkür ederim Sayın Cumhurbaşkanı.

Peres; Ben de size teşekkür ediyorum iyi yolculuklar dilerim.
https://pc-rehberi.yetkin-forum.com

RéCéP Tayip PéRés TéLéFon konuŞMası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BeYaz Show Sahan recep Ivedik TaKLidi